Osobní bankrot a oddlužení - životní příběh České rodiny

Co je osobní bankrot

Osobní bankrot je situace, když Vaše příjmy nepostačují na úhradu Vašich dluhů a tyto dluhy přestáváte splácet. Začíná vymáhání pohledávek, žaloby a exekuce. Vše zastavíme a zahájíme oddlužení. Snížíme Vaše dluhy až o 70%. Oddlužení je prostor pro nový začátek. 

Podmínky osobní bankrot

Nabízíme Vám

Poskytujeme odbornou a rychlou pomoc v oblasti oddlužení, včetně finančního a právního poradenství. Zpracujeme Vám řádný a správný návrh na povolení oddlužení. Poradenství v oblasti oddlužení a  osobního bankrotu poskytujeme všem občanům České republiky, kteří chtějí řešit svou finanční situaci.  

Kalkulačka oddlužení

Veřejně a volně dostupný nástroj kalkulačka osobní bankrot Vám zdarma vypočítá, zda splňujete základní finanční podmíky pro osobní bankrot a povolení oddlužení. Dozvíte se, kolik budete po dobu oddlužení splácet a kolik peněz vám zůstane na běžný život. 

Osobní bankrot a oddlužení v životě

Příběh jedné obyčejné české rodiny, která považovala oddlužení a osobní bankrot za věc, která se jí netýká. Čas a dnešní složitá doba ukázala, že osobní bankrot, tj. insolvence (neschopnost splácet své závazky) může opravdu postihnout každého. 

Osobní bankrot a jak vše začalo?

Manželé Aleš a Mirka patřili mezi normální průměrnou českou rodinu, která ani nevěděla, co je termín osobní bankrot.

Jejich společná výplata a dosažený měsíční příjem bohatě stačil na běžný ekonomický standard čtyřčlenné rodiny.

Po uspokojení základních životních potřeb jim zbyly takové volné peníze, aby si mohli dovolit čerpat běžný spotřebitelský úvěr nebo půjčky. Tyto finanční zdroje používali na zakoupení něčeho hezkého do domácnosti, popřípadě plnili přání svým dětem.

Žádost o úvěr či půjčky jim banka vždy schválila. Stejně tak neměli nikdy žádný problém s jejich splácením a proto pojem oddlužení pro ně neexistoval. 

Co se tedy stalo? Proč náhle insolvence, osobní bankrot a poptávka po oddlužení?  

Stačilo velice málo. Na trhu s mobilními telefony se objevil nový přístroj, po kterém zatoužil jejich starší syn. Protože měl brzy narozeniny, rozhodl se Aleš a Mirka tento mobilní telefon koupit. Na bankovním účtu ale neměli dostatek hotovosti. Z tohoto důvodu se rozhodli koupit ho na splátky a čerpat spotřebitelský úvěr. Splácení tohoto úvěru zásadně nenarušilo jejich rozpočet.

Po nějaké době se rozhodli pro další drobné půjčky, díky kterých mohli udělat dlouho plánovanou rekonstrukci kuchyně a zakoupit novou kuchyňskou linku a spotřebiče.

Dokud měl Aleš a Mirka práci, všechny spotřebitelské úvěry bez větších problémů a tímto řádně spláceli. 

Jenže zaměstnavatel Mirky náhle vyhlásil bankrot a Jana, seč si svou práci vykonávala svědomitě, řádně a bezvadně, přišla o pracovní místo a o pravidelný měsíční příjem. 

Mzda Aleše se ukázala na splácení všech půjček jako nedostatečná a začaly první problémy s řádným splácením.

Došlo k přerušení některých splátek úvěrů a půjček s přesvědčením, že jakmile bude Mirka opět zaměstnaná a bude pobírat mzdu, vše uvedou do pořádku a splátky dluhů zase obnoví. Aby tuto složitou finanční situaci překonali, rozhodli se, že si na splátky starých úvěrů vezmou překlenovací půjčku. Přesto, že se tento plán jevil racionálně, byl narušen tím, že se Mirce nedařilo najít nové zaměstnání.

Aby toho nebylo málo, Aleš si při sportování zlomil nohu a musel nastoupit na nemocenskou. Nemocenské dávky však sotva pokryly náklady na běžný chod domácnosti, natoš aby zbyly peníze na splácení překlenovacího úvěru a všech půjček.  

Neuhrazené splátky neustále narůstaly a stával se z nich jeden obří dluh. Poskytovatel půjčky pro porušení splátkového kalendáře od smlouvy odstoupil a požadoval úhradu celé půjčky najednou, včetně úroků a snakcí. Totéž se opakovalo u spotřebitelského úvěru a najednou stál Adam s Janou před povinností zaplatit částku, na kterou neměli vůbec žádné finanční zdroje.

Přesto, že si Mirka našla po delší době konečně novou práci a její výplata byla dokonce o něco vyšší jako dřív, nebyli schopní celkový dluh uhradit najednou. K tomuto přibyly žaloby a exekuce a další navýšení dluhů o náklady soudního a exekučního řízení. 

Na tyto platby již žádné společné příjmy nestačily a protože byli zaevidování do registru dlužníků, žádná banka jim novou půjčku již neposkytla. Proto se přiklonili k poslednímu zoufalému kroku a vzali si úvěr od nebankovní společnosti, která registr dlužníků neevidovala a také nepožadovala žádné prokazování příjmu. Cenou bylo, že úvěr byl poskytnut, ale za výrazně vyšší úroky a neúnosné sankce pro případ neplacení.

Tímto se spirála úvěrů roztočila a život jindy spokojené rodiny dostával ránu za ranou. Jediným východiskem se ukázal být Osobní bankrot a oddlužení fyzické osoby

Aleš a Mirka proto kontaktovali naší společnost a nechali si zjistit veškeré podmínky a náležitosti ohledně oddlužení. Protože základní podmínky pro osobní bankrot a oddlužení splnili, ukázalo se, že návrh na osobní bankrot byl v dané chvíli opravdu ideálním řešením. Následn příslušný soud Mirce a Alešovi oddlužení povolil. Dluhy se zkonsolidovaly v jeden závazek, exekuce a soudy se zastavily a začalo pravidelné splácení 40% z celkových dluhů. Prostředí celé rodiny se stabilizovalo a tato začala opět žít.

Jak se ukazuje, osobní bankrot a oddlužení není žádná ostuda nebo známka vlastního neúspěchu. Prostě a jednoduše, nikdy nevíme, co nám náš osud připraví. Je dobře, že vláda schválila řešení takových situací formou oddlužení. V opačném případě by se lidé zadlužili tak, že by neměli šanci své dluhy splatit ani do konce života.   

Oddlužení fyzické osoby provádíme se zárukou, včetně poradenství zdarma

KONTAKT PRO KONZULTACI ZDARMA

nebo volejte na +420 790 323 037

VYŘEŠÍME VŠECHNY VAŠE DLUHY - ZASTAVÍME VYMÁHÁNÍ  A EXEKUCE